Opcje widoku
Ikona powiększania tekstu
Powiększ tekst
Ikona pomniejszania tekstu
Pomniejsz tekst
Ikona zmiany kontrastu
Kontrast
Ikona podkreślenie linków
Podkreślenie linków
Odnośnik do Deklaracja dostępności
Deklaracja dostępności
Resetowanie ustawień
Reset

„NIETYPOWE WIDOWISKO”

„NIETYPOWE WIDOWISKO”

  Uczniowie naszej szkoły brali udział w interaktywnym widowiskach multimedialnych, które odbyły się w auli PWSZ w Kaliszu. Celem wyjazdy była m. in. popularyzacja literatury, rozbudzanie zainteresowań teatralnych dzieci, uczenie się kultury odbioru sztuki, a także rozbudzanie wrażliwości na sztukę teatralną i bezpośredni kontakt z aktorem podczas oglądania spektaklu, kształtowanie wrażliwości estetycznej przez kontakt z twórczością czy rozwijanie wyobraźni dziecięcej. Organizatorem tych widowisk był „Teatr Show”.

   Uczniowie klasy VII oraz klas VIII a i b 26 listopada wzięli udział w przedstawieniu pt. „Jeszcze zdążę Mały Książę - tajemnicze okoliczności literackiej działalności”, które było współczesnym odniesieniem do bohaterów książki Antoine’a de Saint-Exupéry’ego. Zamysłem autorów było przeprowadzenie literackiego śledztwa na temat działalności małego chłopca o kryptonimie „Mały Książę”. W roli detektywów wystąpiła młodzież obecna na widowni, dla której analiza i dedukcja jest ciekawą formą obcowania z literaturą. Świetnie spisali się w tym uczniowie naszej szkoły. Gratulujemy odwagi!
    W pierwszej części został sporządzony profil psychologiczny bohatera: jego upodobania, cechy charakteru oraz mapa podróży. Druga cześć pozwoliła młodzież wejść w rolę sędziów oceniających pozytywne i negatywne skutki działalności Małego Księcia. Wcielono się także w role: prokuratora, obrońców, rzecznika praw obywatelskich, sędziego, ławy przysięgłych, świadków i biegłych sądowych. Wszystko po to, by przeprowadzić swoisty proces nad „Małym Księciem”. Trzeba przyznać, że nasi młodzi aktorzy spisali się na scenie  doskonale, a widowisko zostało ocenione gromkimi brawami.

   Kolejnym widowiskiem, w którym 27 listopada wzięły udział klasy piąte i VI a, był interaktywny spektakl pt. „Mity greckie, czyli olimpiada szkolna”,  który zabrał wszystkich w edukacyjną podróż po mitologicznym świecie. Rozpoczął się on od mitu o stworzeniu świata. Przypomnieliśmy sobie także mity o Prometeuszu, Syzyfie, Demeter i Korze, Dedalu i Ikarze, Ariadnie i Tezeuszu, Heraklesie, Orfeuszu i Eurydyce. Poznawaliśmy bogów, boginie i herosów... W tle mitologicznych opowieści rozgrywała się jak najprawdziwsza rywalizacja pomiędzy drużyną herosów i bogiń. Przedstawiciele dziewcząt i chłopców zmagali się z różnymi zadaniami - odpowiadali na pytania związane z treścią mitów, przebierali się w boginie i bogów, wychodzili z labiryntu, stwarzali światy, kołysanką wzywali Morfeusza. Wygrali wszyscy, którzy dobrze się bawiąc, poznali lepiej kulturę starożytnej Grecji!

   Wyjazd, w ramach realizacji kształcenia literackiego i  kulturowego, zorganizowały panie: Wiesława Mielcarek, Magdalena Bartczak, Katarzyna Żebrowska, Barbara Kokocińska  i Sylwia Walczak.

Data dodania: 2018-11-26 07:41:45
Data edycji: 2019-05-20 07:42:36
Ilość wyświetleń: 781
Bądź z nami
aktualności i informacje
Biuletynu Informacji Publicznej
Logo Facebook
Facebook
Biuletynu Informacji Publicznej