Opcje widoku
Powiększ tekst
Powiększ tekst
Pomniejsz tekst
Pomniejsz tekst
Kontrast
Kontrast
Podkreślenie linków
Podkreślenie linków
Deklaracja dostępności
Deklaracja dostępności
Reset
Reset

Jaką wybrać szkołę? Jak zaplanować swoją karierę?

Jaką wybrać szkołę? Jak zaplanować swoją karierę? Jaki wybrać zawód? Na te pytania próbowali odpowiedzieć uczniowie klas VII ab i VIII podczas wyjazdu do Zespołu Szkół nr 1 w Liskowie dnia 18.04.2024. Tego dnia w Zespole Szkół uczestniczyli oni w grze edukacyjnej „Zawodowy escape room” podczas której mieli wspaniałą okazję  poznać tajniki zawodów takich jak np. technik budownictwa, reklamy, robót wykończeniowych czy żywienia i gastronomii, doskonale się przy tym bawiąc . Dzięki niezwykle profesjonalnie przygotowanym stacjom uczniowie mogli osobiście  przekonać się z czym może wiązać się wybór np. zawodu mechanika, kucharza czy budowlańca, na czym polega np. zmiana koła w samochodzie,  jak prawidłowo ułożyć talerze i sztućce przy organizacji przyjęcia.

Zajęcia warsztatowe odbywały się w niezwykle przyjaznej atmosferze, pod okiem kadry nauczycielskiej Zespołu Szkół, która towarzyszyła grupom na każdym etapie gry, służąc pomocą i doświadczeniem, kiedy tylko było to potrzebne. Uczniowie poprzez zabawę, zagadki, burzę mózgów, naukę działania pod presją czasu i interakcję w zespołach poszerzyli swoją wiedzę o różnych zawodach oraz odkryli  nowe, całkowicie dla nich nieznane. Wyjeżdżali  z warsztatów bardzo zadowoleni z tej formy zajęć doradztwa zawodowego bogatsi o  wiedzę, nie tylko o wielu branżach, ale również o coraz większą świadomość własnych preferencji  dotyczących wyboru dalszej ścieżki zawodowej.

Serdecznie dziękujemy dyrekcji i nauczycielom Zespołu Szkół nr 1 w Liskowie za zaproszenie i pomoc w zorganizowaniu wyjazdu.

 

Data dodania: 2024-04-18 21:22:30
Data edycji: 2024-05-09 21:23:09
Ilość wyświetleń: 54
Bądź z nami
aktualności i informacje
Biuletynu Informacji Publicznej
Logo Facebook
Facebook
Biuletynu Informacji Publicznej