Czcionka:

A+
A-

Kontrast:

„Czytanie łączy pokolenia.”

„Czytanie łączy pokolenia.”

Pod tym hasłem w piątek, 17 stycznia odbyło się w naszej szkole spotkanie  uczniów klas I- III  z członkami Klubu Seniora w Zbiersku.   

Dzieci z zainteresowaniem wysłuchały interpretacji bajki  „Czerwony Kapturek” przygotowanej przez  seniorów. Dużo pozytywnych emocji przyniosła interaktywna inscenizacja wiersza Juliana Tuwima „Rzepka”. Uczestniczyli w niej uczniowie oraz nasi goście, dołączając kolejno w trakcie czytania wiersza. Zabawa była wyśmienita. Zarówno dzieci jak i nasi goście dobrze się bawili, wcielając się w bohaterów wiersza. Wyciszeniu atmosfery po inscenizacji sprzyjało zaprezentowanie nietypowego sposobu czytania bajek. Za sprawą teatrzyku Kamishibai  przenieśliśmy się do dalekiej Japonii. Uczennice klasy VII przebrane za Japonki  zaprezentowały bajkę  „O smoku wawelskim”. Przy dźwiękach japońskiej muzyki wszyscy w skupieniu wysłuchali i obejrzeli ten niecodzienny teatrzyk. Lektorki otrzymały duże brawa.                                                                                                           

Po krótkiej przerwie wybrani uczniowie i seniorzy wzięli udział w warsztatach, na których wykonywali karty do teatru Kamishibai. Podzieleni na zespoły wycinali, kolorowali  i komponowali karty tej nietypowej książki. Motywem przewodnim był wiersz „Lokomotywa” J. Tuwima. Zaangażowanie naszych gości oraz dzieci biorących udział  w zajęciach zaowocowało pięknie wykonanymi ilustracjami. Gotowa książka zostanie zaprezentowana na kolejnym spotkaniu.

Celem spotkania było pokazanie, że czytanie i obcowanie z książką nie musi być monotonne i może przybierać ciekawe i inspirujące formy . Wspólne czytanie, nie tylko  łączy pokolenia, ale też pogłębia więzi między dziećmi, rodzicami i dziadkami.

 

Koordynatorem spotkania była B. Kokocińska przy współpracy  M. Mikuły i I. Bujak

Data dodania: 2020-02-17 19:29:59
Data edycji: 2020-02-17 19:32:14
Ilość wyświetleń: 112
Bądź z nami
aktualności i informacje
Twój Boks
Dowolna informacja
Przykładowy button
Facebook