Opcje widoku
Powiększ tekst
Powiększ tekst
Pomniejsz tekst
Pomniejsz tekst
Kontrast
Kontrast
Podkreślenie linków
Podkreślenie linków
Deklaracja dostępności
Deklaracja dostępności
Reset
Reset

„NASTOLATKI I GRY CYFROWE” – PORADNIK DLA RODZICÓW

Dla ponad 40% dzieci granie w gry online jest jedną z najczęstszych aktywności w sieci. Jakie są jasne i ciemne strony wirtualnej rozrywki i co zrobić, żeby gaming okazał się dla młodego gracza pozytywnym doświadczeniem?

 

Zachęcamy do lektury poradnika dla rodziców „Nastolatki i gry cyfrowe”!


W okresie izolacji i nauki zdalnej czas przed ekranem znacznie się wydłużył. Oprócz nauki i kontaktów online z rówieśnikami prawie co trzeci uczeń w czasie pandemii częściej i dłużej gra w gry cyfrowe.
Gry mogą mieć pozytywny wpływ na rozwój: dostarczają praktycznych umiejętności, pomagają odkrywać i realizować pasje oraz wzmacniają kompetencje społeczne. Ważne jest jednak, aby dziecko nie pozostawało sam na sam z ekranem.

 

Z tej publikacji rodzice dowiedzą się, czym powinni się kierować przy wyborze gry dla dzieci w różnym wieku. Poznają też kilka prostych kroków, które pomogą im lepiej zrozumieć fascynację nastolatka oraz przygotować się do rozmowy na temat grania i ustalenia zasad zrównoważonej rozrywki online.


Poradnik omawia również potencjalne zagrożenia, jakie mogą kryć się za atrakcyjną fasadą: problem nadużywania, zdradliwą zasadę free-to-play, ukryty hazard, narażenie na agresję i hejt i ryzyko kontaktów z nieznajomymi. Zdradza też, jak poznać, że dziecko zbyt mocno zanurzyło się w wirtualnym świecie, i podpowiada, gdzie szukać pomocy w sytuacji kryzysowej.

 

Źródło: akademia.nask.pl

Data dodania: 2021-04-25 18:51:37
Data edycji: 2021-04-25 18:52:10
Ilość wyświetleń: 420
Bądź z nami
aktualności i informacje
Biuletynu Informacji Publicznej
Logo Facebook
Facebook
Biuletynu Informacji Publicznej