Czcionka:

A+A-

Kontrast:

Zabytki na wyciągnięcie ręki!

Francuski zamek, głaz z niesamowitą legendą oraz „polskie bizony”. Wszystko to i wiele więcej zobaczyć możemy w Gołuchowie.

 

16 czerwca  uczniowie klas I – III wzięli udział w wycieczce do Gołuchowa. Celem wyjazdu było zapoznanie z historią Zamku Książąt Czartoryskich, zwiedzenie parku i wizyta w zagrodzie zwierząt.

 

W dawnej rezydencji Jana Działyńskiego i jego żony Izabelli z Czartoryskich podziwialiśmy wspaniałe zbiory dzieł sztuki. W bogato urządzonych wnętrzach pałacu mogliśmy zobaczyć m. in. wazy greckie, które mają ponad 2500 lat, wspaniałe gobeliny, portrety, rzeźby, rzadkie okazy mebli.

 

Zamek to jednak dopiero początek przygody. Serca nasze podbija największy w Wielkopolsce park , który otacza zewsząd zamczysko. Spacerując alejkami największego w Wielkopolsce parku oglądaliśmy budki lęgowe, paśniki i inne urządzenia służące do ochrony ptaków, nietoperzy i mrówek.

 

Ostatnim punktem programu wycieczki była wizyta w tzw. Pokazowej Zagrodzie Zwierząt, która powstała w 1977 roku. Tam mogliśmy obserwować żubry, daniele, koniki polskie i dziki.

 

Kontakt z dzikimi zwierzętami to niezwykła atrakcja. Zwłaszcza, że mieszkańcy zagrody żyją w warunkach zbliżonych do naturalnych. Zwierzęta są spokojne, przyzwyczajone do kontaktu z człowiekiem, można je fotografować, ale nie wolno karmić.

Data dodania: 2021-06-24 08:04:57
Data edycji: 2021-06-24 08:06:22
Ilość wyświetleń: 100
Bądź z nami
aktualności i informacje
Biuletynu Informacji PublicznejElektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej
Logo Facebook
Facebook