Czcionka:

A+A-

Kontrast:

Spotkanie autorskie z Łukaszem Wierzbickim

W ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025, 13 grudnia gościł w naszej szkole pan Łukasz Wierzbicki – podróżnik i autor książek dla dzieci i młodzieży, w których popularyzuje prawdziwe historie oraz postaci.

 

Nasz gość opowiedział o wyprawie podróżnika - Kazimierza Nowaka, który przemierzył Afrykę na rowerze, konno, czółnem i na wielbłądzie. Jego przygody opisał w książce „Afryka Kazika”. Zaprezentował również książkę „Dziadek i niedźwiadek” opowiadającą o niedźwiedziu, który podczas II wojny światowej wędrował z żołnierzami Armii Andersa przez front. Z ożywieniem uczniowie słuchali o przygodach zawartych w kolejnej książce „Ocean to pikuś”, w której pisarz zabrał słuchaczy w zuchwały rejs kajakiem przez Atlantyk. To oparta na prawdziwych wydarzeniach opowieść o Aleksandrze Dobie, pełnym optymizmu i pogody ducha marzycielu.

 

Nasz gość przywiózł mnóstwo rekwizytów i pamiątek, którymi ubarwił swoją opowieść. Poczuciem humoru i talentem aktorskim pan Wierzbicki sprawił, że uczniowie słuchali opowieści z dużym zainteresowaniem.

 

Po spotkaniu można było zakupić książki autora i zdobyć autograf.

 

Spotkanie z Łukaszem Wierzbickim było ciekawym doświadczeniem i bodźcem do odwiedzenia biblioteki szkolnej dla wielu uczniów.

 

Spotkanie zorganizowała pani Barbara Kokocińska.

Data dodania: 2022-01-05 09:48:51
Data edycji: 2022-01-05 09:49:51
Ilość wyświetleń: 188
Bądź z nami
aktualności i informacje
Biuletynu Informacji PublicznejElektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej
Logo Facebook
Facebook