Czcionka:

A+
A-

Kontrast:

Noc Bibliotek 2020 -

   Jak co roku ,uczniowie naszej szkoły wzięli udział w ogólnopolskiej akcji Noc Bibliotek. To wielkie święto czytania, w niekonwencjonalny sposób zachęcające do korzystania z zasobów bibliotek. VI wydanie ogólnopolskiej akcji Noc Bibliotek odbyło się pod hasłem „Klimat na czytanie”, czyli: - dobry czas na czytanie w czasie ograniczonych możliwości udziału w innych formach kultury i życia społecznego; - klimat - jako nasze środowisko, najbliższe otoczenie i jego ochrona. Film rekomendowany na tegoroczną Noc Bibliotek, "Jakub, Mimmi i gadające psy” to historia, która porusza ważne współczesne problemy kulturowe i cywilizacyjne świata dzieci i dorosłych”. Oryginalna w formie animacja opowiada o budowaniu porozumienia i zachęca do wspólnego działania w trosce o najbliższe otoczenie i przyrodę.

 

W tym roku do udziału w Nocy Bibliotek zaprosiliśmy młodszych uczniów szkoły, czyli klasy II i III. Ze względu na szczególne warunki, zabawa w większości odbyła się w przestrzeni wirtualnej. Zaplanowane zostało rozwiązywanie krzyżówek, kolorowanki, rebusy i inne zadania do wykonania w domu z rodzicami, dziadkami, rodzeństwem. Wszyscy otrzymali link do domowych projekcji filmu towarzyszącego tegorocznej akcji. Dzieci z klasy II oglądały film w środę, 14 października. Kolorowały logo Nocy Bibliotek, rozwiązywały zadania i rysowały sceny ze swoich ulubionych książek. W nagrodę za duże zaangażowanie dzieci otrzymały naklejki z ekslibrisami. Wszyscy żałowali, że nie możemy się spotkać tradycyjnie, ale i tak zabawa była dobra. W czasie, gdy czytanie książek jest najbezpieczniejszą formą kontaktu z kulturą – świętowaliśmy tę wyjątkową Noc bezpiecznie, wirtualnie ale razem!

 

Koordynatorem akcji była p. Barbara Kokocińska przy współpracy wychowawców p. Magdaleny Ulatowskiej i p. Magdaleny Mikuły.

 

 

Data dodania: 2020-10-21 13:02:13
Data edycji: 2020-10-21 13:03:30
Ilość wyświetleń: 58
Bądź z nami
aktualności i informacje
Biuletynu Informacji Publicznej
Facebook